Klawiatura Commodore z klawiszami Windows 95

Sprzęt Marten 21-11-2016 2493 7
21-11-2016 10:42
Gdzieś na Allegro wpadła mi w oko taka oto klawiatura:
http://tufotki.pl/Ye92Q

Link pewnie zbyt długo działał nie będzie, tak więc opiszę o co chodzi:
- klawiatura z logo i napisem COMMODORE
- złącze DIN
- 105 klawiszy, w tym 3 klawisze wprowadzone przy Windows 95
- układ niemiecki

A teraz zagadka:
Firma Commodore zbankrutowała w 1994, zaś dodatkowe klawisze wprowadzono dopiero w 1995.
Jak to więc możliwe że taka klawiatura istnieje?
Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?
21-11-2016 12:18   (Edytowano: 21-11-2016 12:19 )
To nie jest autentyczna klawiatura od Commodore. O ile byłbym jeszcze skłonny uwierzyć, że czcionka dla samej nazwy „commodore” mogła się zmienić jeszcze przed oficjalnym zamknięciem firmy, to na bank nie pozwoliliby sobie na sprzedaż produktu z wyraźnie źle zaprezentowanym logo (na klawiaturze górna kreska też jest czerwona, a w rzeczywistości powinna być koloru niebieskiego, takiego samego jak litera C).

Na targu czy bazarze można znaleźć różne dziwności.
21-11-2016 13:56
Taka to klawiatura od Commodore jak ze mnie Chińczyk.
Kolekcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
22-11-2016 00:03
OK, czyli po prostu fake.
W sumie też tak myślałem, ale przychodziły mi też teorie że może jakaś filia funkcjonowała dłużej, albo że klawiatury z nowymi klawiszami przygotowywano już wcześniej, przecież wypuszczenie Chicago/Windows 4.0/Windows 95 oryginalnie zapowiadano na wcześniejszy termin...
01-01-2017 22:01
Zwykła podjebka
08-01-2017 13:08
A może czasy, kiedy Commodore już nic nie produkowało a marka była w rękach bodajże Escomu? Były wtedy nawet laptopy Commodore, o dziwo wyjątkowo podobne do Samsungów, w praktyce ten sam Chińczyk tylko różne logotypy na obudowie. Zauważmy dziwne "d" oraz nietypową kolorystykę logo - wówczas powstawały dziwne urządzenia, nawet transputery będące na raz PC, Mac i Amigą, bo firmy zauważyły, że "Gdy kota nie ma...". Może to pozostałość po takie maszynie?
08-01-2017 15:28
Możliwe, ale to tak czy owak liczyłoby się jako podróbka.
Escom oficjalnie marki "Commodore" chyba nie używał, w każdym razie na Amigach z tego okresu nie widzę takowych napisów.
10-01-2017 15:19
Oprócz dziwnego fontu w logo, dopatrzyłem się też znaczka ® - co dziwne, przykładowo w labelach na Amigach Commodore takiego znaku nie używało - widze to i na swojej Amidze 600 i na zdjęciach innych Amig z neta.
Jest to ewidentna podróbka, wręcz "za dobrze" podrobiona..
i like trains

Aby móc odpowiedzieć w tym wątku, zaloguj się.