Nasze komputery

Offtop piotr64 01-01-1970 13780 46
23-09-2009 19:20
Właśnie, ja tak patrze... a wybita matryca... doskonały materiał na router / serwer (podpinasz się pod VGA z tyłu, konfigurujesz, i wsadzasz na półkę / pod łóżko).

Nie dość że mało prądu, to w dodatku zaoszczędzasz na zasilaczu UPS.
25-10-2009 20:25
A ja:
Fujitsu Siemens Amilo L7320
Intel Celeron 1,6GhZ
512MB RAM
40GB HDD PATA 2,5"
VIA S3 UniChrome Graphic
jakiś modem 56k motoroli  nieużywany :D
3xUSB 2.0
Realtek AC97
WLAN 10/100Mbit
31-10-2009 10:25
Pierwszy złom:

Proc: AMD Sempron 2800+
RAM: 1,5 GB DDR ( 512 MB + 1024 MB )
HD: Western Digital Caviar 160 GB SATA
Grafa: ASUS AH3650 Silent AGP (ATI Radeon HD 3650)
OS: Windows XP HE SP3

Drugi (stary) złom:
Proc: Intel Pentium II (underclocking do 25 MHz, nominalnie było 400 MHz)
RAM: 128 MB SDRAM
HD: Seagate Medalist 4 GB IDE
Grafa: zintegrowana (ATI 3D RAGE)
OS: Windows 95
27-11-2010 11:12
Pierwszy:
Proc: Intel 80486DX
RAM: 32 MB
HDD: ---*
Grafika: nVidia Riva TNT 64 MB
OS: Windows 95
Inne: CD-ROM, FDD 5,25", FDD 3,5"
* - brak info

Drugi:
Proc: Pentium II 466 MHz
RAM: 256 MB
HDD: prawdopodobnie 64 GB
Grafika: nVidia Riva TNT 64 MB (jedyny element, który został przełożony z pierwszego kompa)
OS: Windows XP Pro.
Inne: CD-ROM, FDD 3,5"
Podczas gry w GTA III, w pewnym momencie zgasł... okazało się, że zasilacz skończył żywot...

Trzeci:
Proc: Celeron D 2,66 GHz
RAM: 256 MB
HDD: prawdopodobnie 64 GB
Grafika: zintegrowana VIA...
OS: Windows XP Pro SP2
Inne: CD-ROM, FDD 3,5"

Czwarty (obecny):
Proc: Core 2 Duo E6600 3 GHz (O/C z 2,4 GHz do 3 GHz)
RAM: 2048 MB
HDD: Seagate 320 GB
Grafika: nVidia GeForce 8800 GTX
OS: Windows Vista Ultimate 32-bit, teraz Windows 7 Professional 32-bit.
27-11-2010 19:46
Obecny:
Proc: i7 870 2,93 - turbo 3,2 GHz
RAM: 8192 MB
HDD: 2 x 500 GB + 1x 1000 GB
Grafika: GF GTX460
Dźwięk: Focusrite Saffire LE
OS: Windows 7 Ultimate 64 bit

+ złom: laptop HP nx9020 na jakimś celeronie z rozbitą matrycą.

Acera którego jakiś czas temu opisywałem udało mi się sprzedać za nieco ponad trzy stówy :p
22-01-2011 17:00
MCbx napisał/a:
Roboczy: Laptop AMD Turion 64 2.2GHz 2GB RAM 120GB HDD  + 80G  HDD zewn., XP PRO
Dodatkowy: AMD Athlon XP 2.02GHz 1GB RAM, XP PRO
Laptop: Toshiba Tecra 8100 (PIII 650), 128MB RAM, 12GB HDD, Win98 BeOS 5 MAX (polecam spróbowanie tego systemu)
eMac - jeszcze się za niego nie wziąłem
iMac 266 - nie wiem jak się za niego wziąć :)
AMD K6-2 350MHz - na tym robię wszelkie hardware'owe eksperymenty.
Kolejny laptop: HP Omnibook 2000CT, 32MB RAM, 6GB HDD, P166MHz MMX, złożony z pięciu egzemplarzy, wielokrotnie lutowany i ja się dziwię, że to jeszcze działa.

I trochę muzealnych takich jak Mac Classic czy Amstrad PC1512 (podziękowania dla Luka za klawiaturę), Amstrad PPC512, Spectrum, C64, Amiga500, Atari 65/130/1040, Amstrad CPC464, ANG3000, trochę laptopów w różnych stopniach rozkładu bądź działania, w tym sławny 386 laptop COPAM+, o którym nigdzie nie ma na necie (były Copamy desktopy, ale tu jest lapek).

Mam jeszcze IBMa, obudowa z 5160, ale płyta inna (też z 4.7MHz, ale inna) i grafika Hercules, plus karta teleksowa i, profanacja, kontroler SCSI, gdy dostałem miał dysk 200MB 3.5", ja mu założyłem 40MB 5.25 (szukam piętrowego).

Po prostu pojemna piwnica :D

Skąd ty masz tyle kompów? Też bym tak chciał.
23-01-2011 15:12
Skąd ty masz tyle kompów? Też bym tak chciał.

A masz zasoby pieniężne, znasz miejsca skąd można pozyskać takie skarby? Jak tak to do dzieła! :)
Dobra to może troszkę mojego sprzętu:
-C64 (bez zasiłki, okablowania, magnetofonu)
-Klon Atari 2600
-Optimus 5P133 z 1996: Pentium 133, 16mb ram, 1 GB HDD, GPU Radeon 1mb (nie wiem co to za model), GoldStar Studioworks 44m 15"
-PC: Pentium 133, 64 mb ram, 815 mb hdd, S3
-PC: P4 Willamette 1,5, 256 mb ram, GF 2MX 64 mb, bez hdd (na razie)
-PC: Celeron 1,4, 778 mb ram, GF 3 128mb, 60 GB
-PC: E4500 2,2, 4 gb ram, GF 8600GT Sonic 256 mb, 256 gb hdd
-Notebook: Asus N71VG 17"
-Netbook: Asus EeePC 1201NL

Jeżeli ktoś chciałby oddać lub sprzedać za małą sumkę stare notebooki, macintoshe oparte na G3 i G4, Amigę 600 lub 1200, to proszę pisać ;).
23-01-2011 19:19
Ogólnie sprawa z kompami jest prosta: Jak masz dwa trupy istnieje spora szansa, że złożysz działający. No i oczywiście zbieram też złomiaste płyty główne, w razie czego na wymianę na szrot.
Ja mam ze szrotu sprawną płytę główną i klawiaturę od Juniora. Aktualnie piszę po starych serwisach czy któryś nie ma obudowy, prawdopodobnie uda mi się już zdobyć. Zasilacz jakiś mam, ale nie wiem czy sprawny.
23-01-2011 19:38
MCbx napisał/a:
Ogólnie sprawa z kompami jest prosta: Jak masz dwa trupy istnieje spora szansa, że złożysz działający.

Święta racja, tylko najgorzej z dostaniem, nawet jednego trupa. Raz zdobyłem 2 P3, oba trupy, w jednym był spalony procesor - zmieniłem płytkę, zmiana napięcia... I takim oto sposobem uzyskałem 2... Sfajczone procesory na wystawkę ;).
Można co prawda grzebać w serwisach aukcyjnych, ale dla mnie najgorsze jest babranie się w płatnościach za przesyłkę i ogólnie rzecz biorąc w przesyłkę. Wolę coś wziąć do "łapy", zobaczyć z różnych stron i w tedy kupić. Niestety mieszkam w niedogodnych warunkach do zbieractwa (tu czyt. okolice Białej Podlaski), czasem bywam w Warszawie na kilka dni, aczkolwiek problemem jest znalezienie takich miejsc. Jedyne miejsce gdzie zagoszczę to pewnie wolumen i stodoła, chociaż tam także nie liczyłbym na owocne zbiory :/.
Na koniec: pewnie zapytacie się, po co mi takie stare graty. Otóż, najbardziej mi zależy na iMacu G3 Indigo lub Bondi Blue. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten komputer (jak byłem gówniarzem, 6-8 lat) to po prostu się zakochałem... Ten design i dalsze możliwości PPC... Ehhh... Więc dlatego teraz wszędzie wypytuję się o ten komputer i jestem pewien że jeszcze w czasie swojego żywota będę go posiadał.
:)
P.S Obcowałem swego czasu Macintoshem IIvi. Miałem go dostać od znajomego, lecz ten stwierdził że gdzieś go schował i nie może znaleźć... Szkoda, lecz problemem byłoby także podłączenie zwykłego monitora VGA :/.
25-01-2011 20:28
MJG_1 napisał/a:
Skąd ty masz tyle kompów? Też bym tak chciał.

A masz zasoby pieniężne, znasz miejsca skąd można pozyskać takie skarby? Jak tak to do dzieła! :)

Kasa: nie :(
Miejsce: tak :) (piwnica).
Trafił mi się komp z procesorem P2 - ale nie działał.
---------------
Jedyne miejsce gdzie zagoszczę to pewnie wolumen i stodoła, chociaż tam także nie liczyłbym na owocne zbiory :/.

Stodoła: Ja mieszkam blisko tej giełdy (w ten weekend wpadnę i oblookam, co i jak). Faktycznie, nie udało mi się zobaczyć żadnych zbiorów (choć, szczerze mówiąc, są tam nawet niezłe sprzęty - ostatnio trafił mi się nawet Windows 95 za 50 zł), dlatego też szukam miejsc, gdzie można by było kupić stare kompy - chcę nagrać film na youtube z tym Windowsem :D. Może jednak coś ci się trafi :).
Wolumen: tam, to są bardziej stoiska rtv/agd. Mało jest tam części komputerowych. Nie jeżdżę jednak tam za często, więc nie wiem, czy tam jest już dużo części komputerowych :).
27-01-2011 21:31
Ja nie wiem co bym kupił za 50zł, ale Win95 to trochę dużo sobie liczą. W Krakowie pod halą płytkę z Win95 kupi się już za 2PLN, jak się kupuje więcej płyt spokojnie zjeżdżają z ceną do 0,5-1PLN za sztukę. Płyta główna 486 z kontrolerami i kartą na VLB to wydatek ok. 20zł, a jak mają dorzucą jeszcze zasilacz gratis (najlepiej się potargować). Zaś na złomie wojskowym kompy to chyba były po 12.30zł - jakoś tak, ale teraz mało kompów jest w krakowskim AMW.
Na giełdzie RTV zaś za 5zł kupiłem oryginalny nie otwierany pakiet MS Bus Mouse (z kartą) + MS Paintbrush.
Poza tym taka wskazówka: jeżeli ktoś na giełdach ma np. dyski MFM to rzadko się z nimi afiszuje. Najlepiej szukać kogoś, kto ma największy za przeproszeniem burdel w budzie albo kogoś z szeroko pojętym złomem elektronicznym (cewki, przekaźniki itp.) - na giełdzie RTV w Krakowie przebywa czasami człowiek, który kolekcjonuje z pasją... transformatory Zatra i z Koronowa. Zamieniłem kiedyś u niego TG/??/665 na Winchestera 40MB 5.25".
Jeżeli chodzi o software polecam "żółwiki", czyli gości od śmietników, można ich spotkać na "pchlich targach". Ogólnie z płyt CD mają sporo dziwnych rzeczy. O ile jednak zestawy z czasopism komputerowych (pamięta ktoś porządnego Entera, czy CDA z dobytkiem Sceny? A może ktoś nie zapomniał co to jest niekomercyjny magazyn internetowy?) kupuję sam, o tyle niektóre pozycje są tak dziwne, że nie znajdują amatorów - np. zestaw ok. 150 CD ze zdjęciami, prawdopodobnie z zakładu... pogrzebowego.
Coraz rzadziej można już spotkać sprzęt 8-bitowy, choć czasami trafią się kawałki XTka, czy peryferia do Atari.
28-01-2011 13:01
Ja miałem od początku oryginalny Win95, 2 licencje pod win 98 + płytka win98 se, xp home bez licencji. Długo szukałem także DOS'a 6.22 oraz win 3.11 po polsku - trudno znaleźć, tak samo jak NT 4.0 Workstation czy Windows ME.
MCbx - może ty miałbyś coś na stanie? Wiem że to tak głupio żebrać, ale po prostu nie znam w moim rejonie miejsc gdzie coś takiego można by znaleźć.

Ponawiam prośbę dot. maca na G3 lub G4 :D.
29-01-2011 19:57
MCbx napisał/a:
Ja nie wiem co bym kupił za 50zł, ale Win95 to trochę dużo sobie liczą. W Krakowie pod halą płytkę z Win95 kupi się już za 2PLN, jak się kupuje więcej płyt spokojnie zjeżdżają z ceną do 0,5-1PLN za sztukę.

50 zł... bo to wersja w pudełku :) (instrukcja/podręcznik użytkownika/płyta/certyfikat autentyczności). A poza tym, giełda w stolicy, więc jako, że dużo klientów - drogo.
Dzisiaj była wyprawa na giełdę - już mówię, jakie trafiły mi się rarytasy:
Windowsy:
- Win 3.11 (sprzedany).
- Win 95.
- Win 98.
- Win Me.
- Win NT 4.0.
DOS:
- 6.22 (sprzedany).
Sprzęty:
- Pentium II
- Pentium III
Coś jeszcze? Aha: jakiś gościu skupuje Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7.
W lutym będę na giełdzie (za 2/3 tygodnie), to obejdę stoiska i napiszę, czy są jakieś rarytasy.
30-01-2011 13:41
@Strogo, jeżeli będzie NT 4.0, MS-DOS 6.22, ME, 2k pro to proszę, kup mi xD. Zwrócę wszystkie koszta!
30-01-2011 16:36
Postaram się :P.
--------------
Za chwilę będę wybierał się na giełdę w poszukiwaniu jakichś starych sprzętów.
Oczywiście znając domowników, nie pozwolą mi przechować jakichś cudów techniki.
Może mi się trafi jakiś sprawny laptop/komp :D.
A chętnie bym zdobył jakiś stary sprawny laptop/komp z jakiegoś serwisu... ale nie mam nigdzie żadnych kontaktów :(.



Uwaga, kolejne informacje:
na giełdzie nie udało mi się nic znaleźć... wszystko brał jakiś złomiarz.
Teraz szukam szrotu komputerowego w warszawie, albo złomowiska w warszawie, gdzie są części komputerowe. Może ktoś wie, gdzie takie coś się znajduje.
30-01-2011 18:23
stroggo81717 napisał/a:

Teraz szukam szrotu komputerowego w warszawie, albo złomowiska w warszawie, gdzie są części komputerowe. Może ktoś wie, gdzie takie coś się znajduje.

Jeżeli znajdziesz, to proszę, daj znać i podaj adres.
31-01-2011 21:36
Niestety, google mi nie pomogło. Szkoda - będę szukać dalej.



Niestety, google mi nie pomogło wciąż.
Chyba zostaje tylko zbierać na sprzęt komputerowy, system, monitor, klawiaturę i mysz... i wgrać Windows 95.
Albo kupić jakiś pecet z allegro, na którym wgrałbym system.
01-02-2011 14:22
Po pierwsze nie szuka się pod "złom komputerowy", tylko recykling sprzętu elektronicznego. Nie mylić z rozmontownią urządzeń wielkogabarytowych, tam można sobie co najwyżej lodówkę znaleźć.
O Maczku pamiętam, ale ostatnio jedyne ciekawe rzeczy, jakie były to szczątki PDP-11 - i to niekompletne oraz poserwisowe kawałki Acorna (z czego znalazłem praktycznie tylko klawiaturę). Maczki przychodzą tam najczęściej tylko z redakcji gazet, studiów grafiki czy szkół.
Kiedyś kupiłem Office 97 w pudełku w magazynie po firmie DTK pod Krakowem (jedzie się na Swoszowice) - kiedyś na Allegro wystawiali obudowy, nie wiem jak teraz z nimi. Kosztowało to 10zł.
01-02-2011 23:01
@MCbx, załóżmy że idę do takiego zakładu. Do kogo mam pójść, co mam powiedzieć, gdzie, co i jak mam załatwić.
Mógłbyś napisać taki mini - tutorial kolekcjonera ;)?
Wiem że to już jest offtop, ale mam nadzieję że moderator zrozumie :).
23-07-2012 14:21
Ja:
Model Notebooka:BenQ Joybook A52E
Procek:Inter Celeron M 1.60GHz
RAM:1024MB B)
Grafa:128 MB ATI RADEON XPRESS 200M
HD:1 X 80GB
Sound:?
OS:Windows XP HE OEM PL

Aby móc odpowiedzieć w tym wątku, zaloguj się.