Atari ST 520/1040 potrzeba kilka cześći

Szukam kazik_ 01-01-1970 1822 3
20-11-2011 18:43
Witam

Ma ktoś do odstąpienia/sprzedania, kilka gumek z klawiatury do Atari ST lub podobnych, są to takie okrągłe gumeczki zakończone przewodzącym materiałem, potrzebuję z 5 sztuk. Poszukuję jeszcze myszki do tego komputera oraz górnej obudowy do 1040 chyba wszystkie modele miały tę sama górna obudowę, proszę poprawić jeśli się mylę. Swoja przez przypadek zostawiłem obok lampy halogenowej i zanim się spostrzegłem lekko się zniekształciła dokładnie 1040STf.
20-11-2011 20:35
Witam.
Gumek szukać musisz tam, gdzie naprawiają piloty do TV. Pamiętam gdy robiłem własną klawiaturę do ZX Spectrum, że 100 gumek+klej wyniosło mnie jakieś 10zł. Z reszta one w zastosowaniach domowych szybko schodzą, do ZXa poszło mi ok. 40, jeszcze regenerowałem nimi klawiaturę od C16/Plus4 i mi brakło.
Co do myszki, sam szukam oryginału, ale zawsze jest coś takiego:
http://mcbx.netne.net/hacks/mouse/index.htm
Oraz profanacja czyli przerobienie myszki od Amigi czy PCta (ale tylko te stare myszki z lat 80-tych, co miały własną kartę rozszerzeń i wtyk podobny do PS/2, lecz z większą ilością pinów!)
20-11-2011 22:14
Możesz polecić taki serwis z pilotami ?
21-11-2011 18:15
W Krakowie zaopatrzałem się na giełdzie RTV, tam w którymś okienku w "korytarzu elektroników" był taki gość od pilotów. Nie wiem szczerze mówiąc gdzie to można jeszcze nabyć. Chodzi to jako "gumki do regeneracji pilotów".

Aby móc odpowiedzieć w tym wątku, zaloguj się.