Win98 - coraz gorzej z RAMem

Stare programy MCbx 01-01-1970 8053 37
05-11-2005 18:59
Na komputerze Pentium 200MHz z 64MB RAM zainstalowałem Win98. na drugi dysk wsadziłem eMula i rozpocząłem ciągłe ściąganie. Równolegle monitorowałem system. Na początku, po instalacji, użycie pliku wymiany było niewielkie, a czesto dochodziło do sytuacji, gdy dysk systemowy z braku roboty wyłączał się, i eMule (siedzący na drugim HD) ściągał bez "pomocy" pliku wymiany. Podczas paromiesięcznego użytkowania komputera był on czasami (dość rzadko) resetowany, ale nie było na niego wgrywane nowe oprogramowanie.
Jakież było moje zdziwienie, gdy porównałem wyniki z początków po instalacji systemu i z dzisiaj. Plik wymiany, który w początkowym etapie był właściwie nieużywany, urósł przez ten czas do 160MB, a jego użycie jest właściwie ciągłe, o czym świadczą, oprócz wyników, odgłosy z systemowego twardziela. Po restarcie systemu plik nadal jest duży i użycie intensywne.
Więc:
Dlaczego plik wymiany rośnie bez widocznej przyczyny?
Czy musze formatować dysk i wgrywać Win98 od nowa?
Czy jak wgram WinME to nie będzie rósł?
Czy jak potraktuję ten plik poleceniem DEL z dyskietki systemowej, a następnie utworzę nowy, pusty plik, to czy nie zdestabilizuje to systemu i czy zmniejszy jego uzycie?
06-11-2005 12:21
nagraj sobie be os http://programy.onet.pl/75,155,10258,,,BeOS_Personal_Edition_for_Windows_R5,programy.html
stabilnijszy od linuxa (a myślałem ,że to nie morzliwe :D
06-11-2005 13:52
a na BeOSie jest eMule :)
I dysk BeOSowy otworze za pomocą M$ Network aby przenieść dane, tak, oczywiście.
BeOSa używam, ale do małych stacji, gdzie chodzi o www, email, edytor textu, arkusz, parę gier i trochę grafiki, ale nie ściąganie.
06-11-2005 15:53
to linuxa mandraka albo czerwoną czape:P
06-11-2005 17:15
taak, a KDE wymaga do działania przynajmniej 64MB RAMu i 200MB SWAPu, który też będzie zaśmiecany.
06-11-2005 20:09
nie prawda KDE odpaliłem na 54 mb ram :D na szkolnym kompie
07-11-2005 15:14
Wiec tak...
Smiało możesz wykasować ten plik z dyskietki systemowej, po zgaszeniu komputera nie jest on potrzebny systemowi...

Mozesz poszukać opcji aby system czyscil go automatycznie, w xp mozna tak zrobic w rejestrze edytujać wpis w rejestrze a konkretnie amieniajac wartośc na 1
ClearPageFileAt (...)

Polecam to...
07-11-2005 23:11
Tu nie chodzi mi o wyłączanie kompa, bo ja go naprawdę rzadko wyłączam, równie dobrze mogę sobie zafundować czyszczenie na starcie (Autoexec). a z kasowaniem spróbuję.
08-11-2005 20:39
albo wygrzeb z rupieći jakiś stary dysk podłącz go i z poziomu windows przenieś cał y swap na niego (pamięc fizyczna/konwencjonalna) wtedy będzieszmiał dwa dyski jeden swap a drógi systemowy uruchom na nowo kompa i znowu z poiomu windowsskasuj swap na c i zostaw cały swap na d.i koniec jusz musi działać proste nie??? na  tak na swojim zrobiłem jak mi się sims 2 zacinały teraz mam 2 GB pamięci fizycznej i działa świetnie jeden dysk to swap
08-11-2005 21:28
Taak, a prądu ciągnie...
a trzeci dysk to większa temperatura.
i większa hałasliwośc - ja przy tym kompie ŚPIĘ! :)
Plus koszty kontrolera (Cdroma nie wyjmę!)

Poradziłem sobie z tym tak:
1. sformatowałem C:
2. zainstalowałem Win98. Plik wymiany w porządku.
3. Jak tylko przygotowałem system do pracy, zrobiłem Ghostem obraz partycji i na CD go, z opcją BOOT.
4. Co pare miesięcy będę formatować C: i wgrywać system z płyty - pół godzinki i po sprawie.
08-11-2005 22:03
Tak też można :]
A nie lepiej del z pod dosu i utwożenie swapa od nowa ?
08-11-2005 22:28
Próbowałem - wywaliłem SWAPa, to znowu utworzył wielkiego.
08-11-2005 22:29
Acha... To No Coment :/
09-11-2005 22:34
Zastanawiałem się też nad daniem jakiegoś innego systemu. tylko pod co mogą być klienty eMule...
BeOS - odpada - hiperwydajnego systemu plików Windows przez sieć MS nie rozumie.
Corel Linux - odpada - instalator nie chce się odpalić.
OS/2 - brak klienta eMule.
VGB/SV7 - przy uruchamianiu potrafi wywalić kilkadziesiąt błędów sterowników i chodzi fajnie, po usunięciu wszystkich błędów robi się niestabilny :). Najlepsza sprawa: Czy będzie "Too many consecutive errors - system halted" czy nie :).

A może zmiana na WinME? Wydajniejsze to? Leży u mnie od dłuzszego czasu płytka z WinME, i nie wiem nawet, jakie są różnice pomiedzy Win98 a ME.
09-11-2005 22:35
a ja skometntuje zainwestuj w conajmiej 40 Gb :D ze 70 złoty zrób partycje 10 gb a reszte zostaw na system całe 10 g zostaw na swapa proste mniej chałaśliwe i mniej zajmuje miejsca a stary dysk poprostu wyje ..yy wyrzuć albo sprzedaj :D
09-11-2005 22:39
70zł? Ja za 30 kupiłem tego kompa!
09-11-2005 23:28
no chyba ,że ;] a po co z nim spać?? kurde gdyby u nasz chodziły komy za taką tanioche :( było by fjnie:)
10-11-2005 09:02
że o co chodzi? Do tych 3 dych wypada jeszcze doliczyć ciągłe ssanie prądu przez mocny zasilacz ATX i koszty łącza internetowego :)
10-11-2005 10:16
MCbx napisał/a:
...A może zmiana na WinME? Wydajniejsze to? Leży u mnie od dłuzszego czasu płytka z WinME, i nie wiem nawet, jakie są różnice pomiedzy Win98 a ME...

Roznica jest niewielka, najwieksza w bajerach. Przede wszystkim WinME to porazka ( wedlug mnie ) Kiedys bawilem sie tylko przez 2 godziny i powrocilem do Win98. WinME za duzo zasobow zrzera w stosunku do mozliwosci.
Nie możesz zobaczyć mojego opisu, ponieważ masz za starą wersję przeglądarki.
10-11-2005 18:12
to tylko nie udany experyment microsoftu za który bili gates zgarnoł gróby szmal

Ten wątek został zamknięty. Aby rozpocząć nową dyskusję, zaloguj się.