Ampex - co to za komputer?

Sprzęt MCbx 01-01-1970 1642 2
09-02-2006 11:07
Dostałem od znajomego komputer marki AMPEX. Nie dobierałem się do niego, ale na oko wygląda dziwnie:
Pod 14-calowym monitorem wbudowana jest niewielka skrzynka, w której nie ma ani stacji dyskietek, ani dysku twardego. Jedyne podłączenia, jakie widać na obudowie to zasilanie, klawiatura, port równoległy i takie samo gniazdo zagadkowo oznaczone "PRIMARY MF".
Znajomy nie pamiętał, jak się z tym komputerem obchodzono, mówił, że od niego szły kable do czegoś w rodzaju "dużej skrzyni z taśmą magnetyczną i LCD".
Skrzyni oczywiście nie posiadam.
Co to za komputer?
Gdzie podłączyć stację dyskietek?
Czy to wogóle jest komputer?
09-02-2006 14:37
Nie widzę zdjęcia ale jeżeli nie ma HDD, FDD itp to przypomina terminal.

Spróbój załatwić Fotkę.
09-02-2006 17:39
Potraktowałem to jak terminal, a "PRIMARY MF" jako MainFrame. Widząc, że kablem COM-COM nie podłączę dwóch 20pinowych gniazd szeregowych, z tym że to w kompie żeńskie a w terminalu męskie, wybebeszyłem ze swojej 386 gniazdo COMa tak, by wisiało na kablu i podłączyłem bezpośrednio w ten terminal.
Odpaliłem Terminal z Nortona Comandera.
Próbowałem przesłać do niego plik w trybie Ascii. Zamiast pliku na ekranie terminala ukazują się różne krzaczki. Jak coś napiszę na 386, to na ekranie Ampexa też ukazują mi się krzaczki, czasami więcej niż napisałem.
Nie wiem, jak ustawić w BIOSie nastepujace opcje:

Menu 1:
CHAR / BLOCK / LINE / LOCAL
FDX / HDX
QT102 / ADM5 / VP-A1 / VP-A2 / R25 / H1500 / H1410 / A210+ / TV925 / T910+ / TV910 / TV920
USA / FRE / UK / GER / SWD / NOR / DAN
KBON / KBLK
MON OFF / MON ON
AUX OFF / AUX ON
PROTOFF / PROT ON
GFXOFF / GFX ON

Menu 2:
STATOFF / STAT ON

Menu 3:
SAV ENB / SAV OFF
BELLOFF / BELL ON
CR=CR / CR=CRLF
NORMAL / ENHANCE

Menu 4:
DTR / DTR-XON / NONE / XON/XOFF
BIT8=0 / BIT8=1 / 7 BITS
NO PARCHK / PAR CHECK
FREQ 65 / FREQ 60

Menu 5:
HEOM= ...
HERE IS= ...

Menu 6:
VECTOR= FDX / LOCAL / HDX
F 1= ...

Ten wątek został zamknięty. Aby rozpocząć nową dyskusję, zaloguj się.