Elwro Junior 800 - 2

Sprzęt Admin 01-01-1970 7139 33
03-06-2006 20:02
Więc powiem wam że zlicza pamięć.


(Sacull możesz się popisać i wstawić do galerii)

zdjęcie nr1
03-06-2006 20:02
zdjęcie nr2
03-06-2006 20:03
zdjecie 3
03-06-2006 20:04
zdjecie 4
03-06-2006 20:13
Admin! CHOLERA MIAŁEM RACJĘ ŻE ZLICZA PAMIĘĆ!!! :( :( :( A SACULL DAŁ MI ZA TO BANA ŻE POWIEDZIAŁEM ŻE ZLICZA PAMIĘĆ NO ZOBACZ PARĘ POSTÓW WYŻEJ!!! TO NIESPRAWIEDLIWE... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
03-06-2006 20:16
Był wyraźny odstęp między wyświetleniem ramu a tym jak  wyświetlił ekran, na 100 % zlicza sobie bądź go testuje :)
03-06-2006 20:18
Więc miałem racjęczy nie?
03-06-2006 20:31
No raczej miałeś, no miałeś ale powodem warna było chyba coś innego ?
03-06-2006 20:50
Haker napisał/a:
Na tym kompie się nie znam, ale chyba zliczanie ramu? :D

//Sacull - skoro się na tym nie znasz to po co śmiecisz takimi bezsensownymi postami?! Oficjalnie dostaniesz warna za złamanie punktu 4 regulaminu, a nie oficjalnie ... no coż, pierwszego zarobiłeś za pisanie kilku postów "na raz" i przestałeś, więc jak teraz dostaniesz za pisanie "głupich" postów to może też przestaniesz ... choć cuda rzadko się zdarzają ...

//Haker - Regulamin pkt 4: " Pisanie postów "z sensem"
- zabronione jest pisanie "debilnych" postów oraz zalecane jest pisanie postów "pełnymi zdaniami", zabronione jest ponadto pisanie postów nie wnoszących nic do tematu dyskusji" Nie wiem, czy to było bezsensowne, a nawet jeśli lekko głupie to NIE DEBILNE!!! W Commodore chyba liczył ram (pamiętam, że mi pisało 64(0)kb), a to jest chyba podobny komp?!?


//Sacull - "... postów nie wnoszących nic do tematu ..." i wszystko jasne ... i commodore nie zliczał ramu, tylko wyświetlał ile ma - a ma wciąż tyle samo :D

//Haker - czy warny kiedyś znikają? Mógłbym prosić @Admina o odpowiedź?

//Sacull - a moja odpowiedź Ci nie wystarczy? :D Nie, warny nie znikają z czasem - trzeba (a raczej można) je usunąć ... :)

//Haker - ALE OKAZAŁO SIĘ ŻE ZLICZA RAM TO NIESPRAWIEDLIWE

//Sacull - rety, przyjmij w końcu do wiadomości, że zasłużyłeś "całokształtem" ...


Dostałem warna za ten post, czyli ZA RACJĘ... Nieszłusznie, ma się rozumiec... <- BŁĘDNE MYŚLENIE - Sacull

Luk

03-06-2006 21:04
//Sacull - "... postów nie wnoszących nic do tematu ..." i wszystko jasne ... i commodore nie zliczał ramu, tylko wyświetlał ile ma - a ma wciąż tyle samo smiley


Genialna odpowiedź Sacull... ja wam to wszystko wytłumacze... Prawie każdy komputer robi przy starcie SELF-TEST, zliczanie pamięci i testowanie pamięci to to samo... C64ka testuje pamięc ale ma jej tak mało, że dużo jej to nie zajmuje. Na przykładzie mojego IBM XTka... pamięc testuje 37 sekund (512 kB), do 64 w około 5 sekund. Więc zliczanie pamięci 8bitowca jest prawie nie zauważalne (chyba że ma ponad 64 kB). Troche chaotycznie mi to wyszło ale tródno ;).
03-06-2006 23:14
STOP! Uporządkujmy to trochę:

@Luk - jestem przekonany, że C64 nie zlicza/testuje pamięci - opuźnienie jest spowodowane kopiowaniem zawartości rom-u do ram-u, a pomieważ to jest prawie połowa jej pojemności - to "troszkę" to trwa ...

@Haker
1) nie dostałeś warna tylko za ten jeden post, a za całą twórcość od poprzedniego warna, lecz niestety musiałem jakiś post wybrać (ech - mógł to być ten o desce do blokowania fal elektromagnetycznych :))
2) a jeżeli tak stawiasz sprawę (nie wiedziałeś tego, ino przypadkiem zgadłeś) to w takim razie możesz przyjąć, że masz warna za post powyżej - co ma Twój progs do elwro?! Więc powód ten sam ... //Edit - To, że skasowałeś ten post nie za wiele zmienia ... //
3) a jeżeli jeszcze Ci mało - to takie sprawy załatwia się na priv, a nie robi się burdel ma forum!!! Masz jakiś problem z tym -> priv do mnie, chcesz się poskarżyć -> priv do Admin-a ... ale zawsze priv !!! Więc warn (przynajmniej moim zdaniem, z którym pewnie znów się niezgodzisz) w pełni uzasadniony - przynajmniej teraz :P
4) Kolejne posty mają być na temat!
Naczelny zrzęda

Luk

03-06-2006 23:21
Ok, ale Sacull na pewno testuje pamięc :D - jestem tego pewny. Nie koniecznie musisz widziec jak liczy/testuje pamięc na monitorze/TV...
To monitor czy telewizor? Mi się wydaje że jakiś PCtowski bursztyn. Da się ustawic kolory odwrotnie? Takie ustawienie po ~2h pracy może zaszkodzic...
04-06-2006 14:46
W starych terminalach było tylko czarne na bursztynie. Dostałem taki jeden, marki "TeleVideo" ale nie mogę nic z niego odczytać bo ma tak wypalony luminofor.
09-06-2006 19:41
Temat is 'Klozet"

//Sacull - powiedziałeś, a nie zrobiłeś ... :)

Ten wątek został zamknięty. Aby rozpocząć nową dyskusję, zaloguj się.