KarmaOS

Offtop Sacull 01-01-1970 5367 25
20-06-2006 20:50
To co? Bootował by się DOS, a Karma włączała by się później (przez linie komend lub autoexec).
21-06-2006 09:57
Tak jak mówi ~Matik - wprawdzie nie jest to boot-owalny OS i raczej nigdy nie będzie, ale jako nakładka na DOS-a, bez problemu można ją wrzucić do autoexec.bat (i odpowiedniki), jak znajde kod do wyłączania kompów ATX, to nawet do DOS-a wracać nie będzie ... a w kompach AT można ustawić ekranik jak ma winda (coś w stylu - "teraz można wyłączyć komputer" ) ... więc DOS da o sobie znać tylko podczas jego krótkiego startu, poczym karma go "zatuszuje" ... i będzie wyglądać "prawie jak OS" :D
Naczelny zrzęda
21-06-2006 23:06
:) o to chodziło a czy jak ma take bajery jak ntfs usb itd to czy będzie miałao lan i czy nie obciąży kompa?? A ja bym proponował opcje wyboru przy instalacji czy to ma być bot czy wpis w C:> jeżeli bot to MORŻE:D LEIEJ NAPISAĆ COŚ W RODZAJU WŁASNEGO DOSA??)
22-06-2006 10:17
1) Stos TCP/IP to raczej baaaaaaardzo daleka przyszłość ... więc o sieci zapomnij (choć przez moment zastanawiałem się na opatciu pierwszej próby na przewodzie LPT :)) ...

2) Własnego DOS-a?
a) W pascalu technicznie niewykonalne ...
b) Po co? Przecież równe dobrze możne wykorzystać okrojoną wersję np. FreeDOS-a ... :)
Naczelny zrzęda
22-06-2006 10:37
Internet przez LPT może nie, ale jakiś program do transferu plikó może? Jest w DOSie takie coś (w nazwie miało SERVR, czy SVR), a i jest programik LPTZip, malutki i na dosłownie każdy komp (Winxp<->PC/XT DOS 3.30 działa).
22-06-2006 10:48
¬le mnie zrozumiałeś, nie "internet przez LPT" ale "sieć przez LPT" (a przynajmniej próby/testy) ... i dla DOS-a jest tego pełno, ale mam zamiar (ze swojej strony) położyć nacisk na jak najmniejsze wykorzystanie pamięci ... i zamiast wykorzystać jakiś zawnętrzny progs, napisać coś w pascalu i dołączyć bezpośrednio do jądra karmy ...
Naczelny zrzęda

Ten wątek został zamknięty. Aby rozpocząć nową dyskusję, zaloguj się.