Edytor Tekstów TAG

Stare programy magneticmonop01e 03-03-2015 10427 15
03-03-2015 19:47
Dobry

Po latach poszukiwań legendarnej, ostatniej wersji Edytora Tekstów TAG, udało mi się zdobyć wydanie 3.16.
Szczegóły polowania, opis programu (jak ktoś jakimś cudem nie zna), pozostałe przygody oraz FONTY!!! tutaj:
http://www.dobreprogramy.pl/wielkipiec/Zapomniane-cuda-polski-edytor-tekstow-TAG,61281.html

Źródła instalacyjne oraz "gotowa", zainstalowana paczka z TAGiem i MiniTAGiem znajdują się na FTP w katalogu upload/rthdriblizer

Tak, jestem z siebie dumny. Bardzo.

Cheers!
---
Microsoft Windows Version 3.20 (Cougar)
04-03-2015 08:46
Moje gratulacje, właśnie takich użytkowników jak rthdribl potrzebuje to forum. Jak uda Ci się zgrać już w komplecie wszystkie czcionki z edytora TAG, to nie zapomnij nas powiadomić. ;)
04-03-2015 10:45
Ależ ja już zgrałem wszystkie fonty - do tego służy mó skrypt z githuba ^^ Robi wszystko od razu.
Problem polega jednak na tym, że te bitmapy to jednak za mało, żeby utworzyć poprawne glify. Wiele z literek trzeba ręcznie poprawiać, w dodatku nie da się tego oskryptować i trzeba robić samemu. Poza tym kodowanie jest źle, przez co trzeba przesuwać lokacje liter. Wreszcie, fontforge uparcie generuje jest o 400 punktów na nisko, przez co powiększanie ich ucina dół. Wszystkie te rzeczy trzeba naprawiać manualnie, stąd na Open Font Library wrzuciłem tylko jednego fonta, gotowego w 80% (a nie w 40%, jakie domyślnie wyrzuca skrypt)
---
Microsoft Windows Version 3.20 (Cougar)
27-07-2015 20:50
Cześć rthdribl
Gdzie dokładnie "leży" ten edytor?
Pozdrawiam
28-07-2015 12:10
Jacek napisał(a):
Gdzie dokładnie "leży" ten edytor?


http://starepro.info/forum/viewtopic.php?id=10
po zalogowaniu: upload/rthdriblizer/
GG: 6860269
28-07-2015 21:47
Dzięki BluRaf.
Przesłałem w zamian coś od siebie (katalog upload\Jacek)
Tylko tyle udało mi się znaleźć na szybko ze starych rzeczy.
Mam nadzieję, że coś się przyda.
29-07-2015 18:07
16-09-2015 12:08
@rthdribl - dziękuję za ten skarb. Przy okazji: pomogłeś uratować pewną firmę, której istotne stare zarchiwizowane dokumenty były właśnie w formacie TAG. Po latach. w infrastrukturze zawierającej same 64-bitowe Windowsy 7 okazało się że nie ma jak odczytać tych plików. Teraz już można (z pomocą starszego komputera z Win XP) i zostaną one wydrukowane na wirtualnej drukarce PDF emulującej drukarkę na porcie LPT.
Wszyscy udzielający się na tym forum - jesteście szlachetnymi Cyfrowymi Archeologami ( https://en.wikipedia.org/wiki/Data_archaeology ) chroniącymi cywilizację przed Cyfrowymi Wiekami Ciemnymi ( https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_dark_age ) :)

Raz jeszcze dziękuję!
22-11-2015 11:20
Jakby ktoś chciał pobawić się formatem: https://github.com/MCbx/tag-re/tree/master - reverse formatu, skrypt renderujący do mniej-więcej HTMLa, trzeba tylko dograć CSSa i nie obsługuje nagłówków.
10-10-2016 14:47
Kochani mam ogromny sentyment do edytora TAG - był to jeden z pierwszych, jeśli nie pierwszy jaki poważnie używałem na początku lat '90. Chciałbym mieć możliwość używania go pod Linuxem np. w Mincie lub innym debiano pochodnym distro. Czy jest jakaś możliwość przywrócenia tego kultowego edytora do życia ? Linki z tego forum już są nieaktualne i nie wiem skąd można zaczerpnąć pliki do uruchomienia tego skarbu. Stare programy powinny mieć ftp-a w krajach, gdzie można swobodnie dzielić się plikami bez cenzury wrogich korponacji. Edytor TAG powinien być free jako pamiątka dla pokolenia przecierającego ścieżki informatyki w latach 80-90. Może istnieje jakaś fundacja lub ruch, który ocaliłby ten skarb dla potomnych od zapomnienia ? Bardzo proszę o aktualne info na jego temat i z góry dziękuję za pomoc !
12-10-2016 14:23
Ja tam żadnej cenzury nie widzę, adres serwera FTP jest dostępny w dziale Serwer FTP :v
GG: 6860269
24-10-2016 16:14
archernet napisał(a):
Chciałbym mieć możliwość używania go pod Linuxem np. w Mincie lub innym debiano pochodnym distro.

Żaden problem, wystarczy Dosbox.

Czy jest jakaś możliwość przywrócenia tego kultowego edytora do życia ?

Ale o co chodzi? Czyżby o stworzenie nowej wersji, dla dzisiejszych systemów?
Ja zdecydowanie byłbym za, ale w praktyce szanse na to są niestety praktycznie zerowe.

Linki z tego forum już są nieaktualne i nie wiem skąd można zaczerpnąć pliki do uruchomienia tego skarbu.

Wyszukiwarki nie działają? Różne wersje tego programu są bardzo łatwe do znalezienia.

Edytor TAG powinien być free jako pamiątka dla pokolenia przecierającego ścieżki informatyki w latach 80-90. Może istnieje jakaś fundacja lub ruch, który ocaliłby ten skarb dla potomnych od zapomnienia ?

Niestety, w Polsce zainteresowanie takimi tematami jest śladowe, jeśli kogoś interesują stare komputery to zazwyczaj do gier.
Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby zacząć to zmieniać - może ktoś podejmie się próby kontaktu z autorami TAG-a? Może zgodziliby się na uwolnienie tego produktu?
01-01-2017 22:04
Fajnie, że styl i treść rozdzielone.
05-02-2017 14:31
Cześć. Możecie podać kod aktywacyjny tego programu. pozdrawiam
06-02-2020 03:01   (Edytowano: 06-02-2020 03:04 )
Witajcie!

Pozwolę sobie odkopać wątek edytora tekstów TAG, gdyż możliwe, iż nie wszyscy wiedzą, że przez ostatnie 3 lata udało nam się zgromadzić całą gromadkę różnych wydań i nadal poszukujemy kolejnych!

W dziale "Programy", a konkretniej tutaj: https://stare.pro/app/10-tag/ można znaleźć wszystkie zarchiwizowane wersje, które udało nam się zdobyć. Wszystkie dostępne pod tym adresem wersje są udostępnione do pobrania dla wszystkich, rzecz jasna za darmo :)

Na ten moment w naszym archiwum znajdują się:
* TAG 1.51
* TAG 1.64
* TAG 2.02
* TAG 2.04
* TAG 2.05
* TAG 2.07
* TAG 3.12
* TAG 3.16
* miniTAG v1.01 (2 zrzuty)
* pliki licencyjne dla TAG oraz miniTAG (dzięki którym można aktywować program)

Jeżeli ktoś z Was posiada pudełkowe wersje TAGa lub innych programów InfoService i chciałby pomóc w archiwizacji, prosimy o kontakt z Administracją za pomocą formularza kontaktowego.

Trochę pfcode'a i technika się gubi.. ~ Aveo, 2015
06-02-2020 11:25   (Edytowano: 06-02-2020 11:26 )
Się tam dobrze rozejrzyj po moim uploadzie na ftpie :). Niestety 2.06 jest zainstalowana i skonfigurowana na VGA, ale jest.
I pytanie dla kolekcjonerów oryginalnych wersji TAG'a - czy InfoService miał własne koperty na flopy 5.25"? - z logo i tekstem w rodzaju "oprogramowanie na miarę Twoich potrzeb"? Bo jak tak, to wiem co się z nimi stało jak przestali wydawać program na 5.25 :). Otóż ok. 1995 znalazły się one jako pojemnik na dyskietkę w książce bodajże "100 przepisów w języku Turbo Pascal".

Aby móc odpowiedzieć w tym wątku, zaloguj się.