COMMODORE 64

Offtop Admin 01-01-1970 7923 38
13-10-2005 19:53
Kości RAMu to tzw. SIPPy, nie wiem czemu zwane DIP, stosowane powszechnie w 8086 i niektórych 286. Procesor w gnieździe na wcisk to i ja mam na swojej płycie M-321 (PC Chips). HDD - zrób zdjęcie, bo widziałem tylko 5.25", a ósemki nie!. Ta karta to albo grafika (były takie), albo akcelerator, czyli cache ze wszystkimi "świecidełkami". Chyba wiem, co to za model (to jest to, co nazywałeś "pana trapeza" :D ) popytam się o niego, jak to działało.

P.S. Ma z przodu takie dwa stożkowate guziki a wajchę z prawej z tyłu w czymś jakby mała wnęka? Jak tak, to masz jedną z pierwszych 386!
13-10-2005 20:15
FAJNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! porobie fotki ale przyśle potem
a słyszałeś o kościach "EGO" ??
One są gigantyczne mam jedną taką kość pamięci jest długa i morzna się nią drapać po plecach JA WŁAŚNIE TO ROBIE:D Działa fajnie kompek tylko jest bardzo durzy i jest z grubego aluminium!!!

Ps. zwykła wiertarka nie daje radyB):D
13-10-2005 20:20
to EGO to kość, czy moduł?
A z wyglądem tak jak pisałem?

P.S. Ten ruski moduł, co dałem go do galerii to też jest RAM. Zapytałem się gościa, który się tym interesuje i stwierdził jednoznacznie, ze to od komputera KARAT z ruskiej łodzi podwodnej . Fajnie - Akademia rozlnicza robiła w PRLu łodzie podwodne :)
13-10-2005 20:24
DZIWNE:D pewno orali nią pole :D TO kość bardzo długa kość tą którą drapie się po plecach ma 16 kawałków krzemu po 256kb czyli całość ma 4mb!!! mega durze jak n a tamte czasy podobno to z 87r
13-10-2005 20:29
To od jakiegoś superkomputera musiało być - w 1987 w Polsce królowały 8086 i 286 z RAMami w SIPPach, czasem w SIMMach 30. Jeżeli chodzi o SIPPy, były niewymienne, max to 1MB na komputer. SIMMy >1MB były w 1987 za drogie, stosowano najcześciej 0.5MB, więc w takie 286 dało się wcisnąć 2MB RAMu.
13-10-2005 21:41
i co morzna było a tym robić ??:confused:w super mario se pograć??:D
ja to znalazłem w rupieciach to nawet jest troche cięszkie morzna wagą porównać do noki 3310:) to jest w niektórch cęsciach ppokryte alumnium i ma miejsca a śrubki :D
14-10-2005 00:28
Na 512 kB RAMu i 8086 działał:
- MS-DOS 3.0
- GEM Desktop - nawet fajna graficzna powłoka LUB Win 2.0
- DOSowe edytory (chociażby wczesny TAG)
- DOSowe arkusze kalkulacyjne (Lotus123, wczesne QPro)
- GEMowe edytory tekstów (gemWrite)
- GEMowe programy graficzne (GemPaint)
itd...

Na 286 z 2MB RAMu można już było działać Windowsem 3.x
14-10-2005 18:08
na 286 win 3.x ???
A NA 512KB RMU EDYTOR GRAFICZNY :bigeek:
nie morze być:)
To jest morzliwe ale jaki zapaleniec by tak obciąrzał kompa mi na kompie z 330MHz i 64 MB ram udało się XP odpalić i ku mojemu zdziwieniu działał IDEALNIE!
15-10-2005 01:16
Win 3.x działa na 286, tylko piekielnie wolno.
Tryb graficzny - Herkules ma, nawet fajną rozdziałkę (z tym, że na monitory pionowe).
Amstrady 8086 miały tryb 4-kolorowy 320x200, a nawet własny 640x480.

A Win1.0 nie działał w trybie graficznym?
16-10-2005 00:03
Działał tylko ,że przy takim windowsie to już lepszy jest dos :D
17-11-2005 14:29
Dzięki :)
19-11-2005 20:54
Prosto z mostu(czy wiaduktu jak kto woli)
mam dyskietke do amiga 500 i chce to włączyć pod pc i co muszem zrobić??
03-01-2006 04:39
Może nie uwieżycie, ale dopiero teraz zauważyłem ten wątek ...

Tak więc odpowiedzi na pytania zawarte w pierwszym poście:
1 - powinny działać bez większego problemu (formatuj poleceniem: OPEN 15,8,15,"NO: nazwa dysku,AA":CLOSE 15);
2 - był (znaczy się - jest) kompilator (tia pascal -> assembler) pascal-a (NIE turbo pascala).

P.S.
A co do GeOS-a to chodzi bez problemu już przy jednej stacji dysków (uparty uruchomi nawet wersję 128 :)).

Jeszcze jakieś pytania? :)
Naczelny zrzęda
05-01-2006 00:21
jak zarobić aby się nienarobić i jak odpalić dyskietke amigi na pc??
05-01-2006 03:10
Amige? Hopie, ja ino na obrazku amige widzioł ...

Gdybyś mnie spytał jak połączyć PC-ta i stację dysków z C64 to ok, jak byś mnie spytał co robi dany scalak, co robi dana instrukcja w basic-u (nie w asm-ie, assemblera nie lubie tak samo na C64 jak na PC-cie :)) albo co zrobił ze stacją dyskietek pewien szwab wykożystując tylko system operacyjny wbudowany w ową stacje dyskietek to również bym Ci odpowiedział ... ale Amiga? Skoro temat wątku brzmi "Commodore 64", można by się pokusić na stwierdzenie, że jestem specem od C64 a nie od Amigi ... :)
Naczelny zrzęda
05-01-2006 16:47
jakbyś był specem to byśw iedział zę amiga to też comodore:D a wymiana układów scalonych z kompa do c64 czy amigi lub odwrotni to wydrążona pestkami do tego by wystarczył śrubokręt poprostu miałem od groma emulatorów ale jak do jasnej dupy odtwożyć dyskietke comodora 3,5' na kompie?? na dosie,linuxie,windowsiew prubowałem a spzen jest ok
05-01-2006 17:20
Uno - jak w ogóle możesz przyrównywać C64 i Amigę ?! To tak jak być powiedział, że Gameboy (ten pierwszy) i Gameboy Advance to jest to samo, bo oba są konsolkami do gry, oba są z Nintendo i oba mają "gameboy" w nazwie ... następnym razem się zastanów (czyt. pomyśl o ile potrafisz) zanim napiszesz coś bezsensownego !!!

Due - podłączasz stację dysków z C64 kabelkiem XE1541 do portu LPT w PC-cie, odpalasz Star Commander-a i kopiujesz we wszystkie strony ... Jeżeli naprawdę Cie to interesuje (choć prawdopodobnie znowu chcesz udowodnić swoją wyższość nad pozostałymi) odsyłam do: http://c64.nostalgia.pl/?strona=emulacja/x1541
Naczelny zrzęda
05-01-2006 22:25
Sacull poetycko określił (a nie "napisała"):
Uno - jak w ogóle możesz przyrównywać C64 i Amigę ?! To tak jak być powiedział, że Gameboy (ten pierwszy) i Gameboy Advance to jest to samo, bo oba są konsolkami do gry, oba są z Nintendo i oba mają "gameboy" w nazwie ... następnym razem się zastanów (czyt. pomyśl o ile potrafisz) zanim napiszesz coś bezsensownego !!!

Due - podłączasz stację dysków z C64 kabelkiem XE1541 do portu LPT w PC-cie, odpalasz Star Commander-a i kopiujesz we wszystkie strony ... Jeżeli naprawdę Cie to interesuje (choć prawdopodobnie znowu chcesz udowodnić swoją wyższość nad pozostałymi) odsyłam do: http://c64.nostalgia.pl/?strona=emulacja/x1541

bezsensownego??
czytaj ze zrozumieniem amiga i comodore 54 są firmy comodore głuptasie
...jak byś był specem to byś wiedział, że amiga to też comodore:D ...


pytałem sięjak uruchomic dyskietkę która jest przeznaczona do konsoli Amiga firmy Comodore na stacji dyskietek w Komputeże klasy PC poprzez stacje dyskietek
prawdopodobnie znowu chcesz udowodnić swoją wyższość nad pozostałymi
nie zachowój się jak mój młodszy ośmioletni brat ok?? to jest dziecinne co tutaj piszesz


//Sacull - nie dość, że masz problem z określeniem mojej płci, to jeszcze obcinasz mi, prawie, tyle latek, co sam masz? Ech ...
06-01-2006 00:06
Rety - weź mnie nie denerwuj ...
Dobra, podam, ale nie od razu.
Commodore Business Machines C64, popularniej zwana Commodore 64, jest określana ogólnym mianem "commodore", i jeżeli mówi ktoś o stacji dyskietek z commodore, automatycznie jest to równoznaczne ze stwierdzeniem "stacja dyskietek z Commodore 64". Jeżeli zaś ktoś ma na myśli stację z Commodore Amiga X (gdzie X to numer amigi), to mówi "stacja dyskietek z amigi" <- CHYBA, KURDE, LOGICZNE

P.S.
Po za tym temat brzmi "Commodore 64", a nie "Commodore Amiga", więc mam prawo uważać, że osoba mówiąca mi o stacji z commodore ma na myśli właśnie model 64 ...
Naczelny zrzęda

Ten wątek został zamknięty. Aby rozpocząć nową dyskusję, zaloguj się.