Rozmawiajmy ze sobą 2 [poprawiony]

Offtop Admin 01-01-1970 34418 227
31-05-2006 19:10
To jesteś master, ja się 3dsmaxem brzydzę, podobnie jak użytkownik za przeproszeniem MCbx.

Muszę ściągnąć jego bryce ale to później...

Ale model dobry, taki soczysty bym powiedział.

Luk

31-05-2006 19:18
Mogę ci podżucic jakieś zdjęcia. Możesz wymodelowac np. tą olbrzymią kartę pamięci :).
31-05-2006 19:19
OK, ale właśnie znalazłem na Wikipedii oryginalnego, 30-cm Herculesa, podobnego do tej karty :D

Luk

31-05-2006 20:20
MCbx, grałem w tą grierkę i powiem że bez rewelacji ;). Gra jest 'chora', a ja takich nie lubie, za dużo krwi itp. :). Mam całkiem niezły komputer, ale ładowanie trwało 5-10 min. a gra w pewnych momentach strasznie zwalniała.
01-06-2006 00:04
W pewnych momentach? u mnie klatkowała do 10-15fps cały czas.
Chora jest, bo to moja buda, ona jest chora :). Nasz nauczyciel informatyki chce sobie zrobić wodę z piraniami pod tablicą, a jego tekst "Waćpan wchodzisz w kokon, a rękę za nisko podnosisz" jest popularny. Krew? Byc może, jeżeli masakruje się wszystko piła motorową (wyjście serwisowe, zatoczka na prawo).

->Admin
Co do Bryce'a, niektórzy są przytłoczeni interfejsem, ale jest łatwy - tu masz taki proadnik.
Cholera, JPEGkompresja zamazała, EDIT służy do zmiany rozmiaru, położenia i obracania, Sky&Fog zaś jak nazwa wskazuje do ustawień nieba.  Ta aktywna belka Create to obiekty do tworzenia. to "okrągłe S" aktywuje 3DSMax dla ubogich - DAZStudio, które używam głównie do poprawy figur z Posera 6. Przez DAZStudio ponadto można importować różne rzeczy do Bryca (te, które sam nie może).
01-06-2006 11:30
Pospieszyłem się i już wymodelowałem Herculesa :D

Luk

02-06-2006 15:05
No to Sacull patrz... Nie lepsze od Commodore? Pamięc liczy ok. 30 sek. Troche danych:
Procesor 8088 4.77 MHz;
512 kB RAMu;
Karta grafiki CGA - composite video i 9 pin out;
Jakieś dziwne karty (chyba kontrolery... skrzynki jeszcze nie otwierałem ale kart jest kilka);
Stacja dyskietek pełnej wysokości dwustronna DD (dyskietki 360 kB i mniejsze);
Dysk twardy 10 MB (!) pełnej wysokości (myślałem że będzie 20stka bo była popularniejsza;
Monitor IBM 5153 (CGA);
Ciężka klawiatura IBM (naprawde sporo waży);

I to wszystko działa! Dysk troche szwankuje... nie bootuje się, będę robił low level.



Dla niedowiarków:



Więcej zdjęc zrobie i wżuce do galerii.
Potrzebuje do niego jeszcze diag disku, widział gdzieś ktoś obraz?
02-06-2006 17:29
Szczerze? Nie jest lepsze - i nawet nie masz szans na zmianę mojej subiektywnej (a jekże by inaczej) "fascynacji" komodorynką :)
Naczelny zrzęda

Luk

02-06-2006 18:47
Rotfl, to jest klasyk. A po za tym gdyby nie ten komputer to... właśnie co by było?
02-06-2006 18:53
Komodorynka to przegięcie, wole kompa takie jak ma Łuk
02-06-2006 20:20
@Admin - gdybyś był zwykłym użytkownikiem to bym prawdopodobnie odpowiedział: "sam jesteś przegięciem" albo "uważaj, żebym ja Ciebie nie przegioł" ... :D

A tak na poważnie - Chłopaki (i niestety tylko Wy :D) - toż C64 jest "cudem" technicznym swoich czasów - i gdyby nie to, że w zarządzie CBM w czasach świetności firmy znalazło się wiele "tępaków" i "przygłupów" to obecnie mielibyśmy trzy przodujące klasy komputerów: PC, Mac i Commodore (choć właściwie to pewnie Amiga - ale to zawsze komodorynka ;)) ...

P.S.
Wiecie, że Commodore C64 widnieje w księdze rekordów "Ginesa" jako komputer sprzedany w największej ilości sztuk? :P
Naczelny zrzęda

Luk

02-06-2006 20:34
Mi się zwykła komodorka C64 nie podoba, lepsza jest ta wesja 'mydelniczkowa' ;). Poza tym nigdy komodorki na własne oczy chyba nie widziałem :|. Nawet nie wiecie ile na taki komputer czekałem... cholernie żadki w naszym kraju bo Polakom tylko 8 bitowce w głowie były i tanie klony PCtów :).
02-06-2006 20:54
Łuk, na Allegro pełno jest C64...
02-06-2006 21:08
No i w sklepach ze złomem, lub nawet w szkołach :D Tak ciężko nie jest znaleśc.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Płyta główna z mojego Pegasusa ;) Teraz już wiem, czemu był taki wysoki, a kartridże wsadzało się od tyłu :D

Luk

02-06-2006 21:43
Admin, chodzi mi o to że 'na żywo' nie widziałem 'komandorka'. A naczekałem się na tego IBMa 5160.

@Haker Rotfl
02-06-2006 22:34
Haker, W co ty te kartę wciąłeś ?



Łuk, Acha

Twój IBM jest elegancji że tak powiem :)

Czy tajemnicą jest ile dałeś za to cacko ?
02-06-2006 22:36
No normalnie, mój Pegasus ma chyba złącze AGP :D
03-06-2006 00:20
U nas w szkole jest Elwro Junior, ale jeden egzemplarz jako antyk po projekcie Junet, którym szkoła była objęta.

Skąd wykombinowałeś tego IBMa? w AMW mieli raz Mazovię, ale w opłakanym stanie :(.

Luk

03-06-2006 08:14
Tani nie był :|. Ale za to jest w eleganckim stanie, wszystkie śrubki na miejscu, tylko troche kurzu na płycie głownej, no może nie troche ale ogólnie żecz biorąc to stan bardzo dobry. Mazove trzeba było brac... chyba że była tak zmasakrowana że wszystkie karty były połamane...
03-06-2006 15:56
Stan: brak stacji flopów, wybebeszony zasilacz, płyta od 386 w środku (nie było oryginalnej) z wpiętą kartą SIS PCI w slot ISA16, równolegle włożony Herkules, chyba jedyny oryginalny. Kontrolera HDD/FDD brak.

Ten wątek został zamknięty. Aby rozpocząć nową dyskusję, zaloguj się.